

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Max Supply Current | 85 mA |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 85 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Receive Buffers | 1 |
| Number of Transmit Buffers | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 1 Mbps |
Stock: 20941
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94474
Ext.Price$0.94474
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94474 | $0.94474 |
| 10 | $0.91194 | $9.11940 |
| 25 | $0.88028 | $22.00700 |
| 50 | $0.84970 | $42.48500 |
| 100 | $0.80511 | $80.51100 |
| 300 | $0.76286 | $228.85800 |
| 500 | $0.72284 | $361.42000 |
| 1000 | $0.71233 | $712.33000 |
| 3000 | $0.70198 | $2105.94000 |
| 5000 | $0.69178 | $3458.90000 |
